kosik

Váš košík je prázdný.

Uživatel nepřihlášen :

HALLOWEENSKÝ RECEPT: PRSTY JEDOVATÉ JEŽIBABY

Na plný plech prstíků potřebujeme:


500 g hladké mouky
120 g moučkového cukru
300 g Hera
1 vejce 
1 vanilkový cukr
Kůra z jednoho citrónu
Oblíbený džem
Loupané nesolené mandle
Cukrářské tubičky na zdobení
(1 lžíce vanilkového extraktu)
(1 lžíce mandlového extraktu)

Postup:

1. Smícháme si mouku, cukr, nakrájenou Heru, vejce, vanilkový cukr a nastrouhanou citrónovou kůru. Trpělivým hnětením vyrobíme těsto (kdo má, použije chytrého robota ;-). Těsto si necháme minimálně dvě hodiny odležet v lednici, aby dobře stuhlo.

Extra tip- K dokonalosti recept dovedete přidáním 1 lžíce vanilkového extraktu a 1 lžíce mandlového exktraktu.

2. Vyndáme si plech, který pokryjeme pečícím papírem (nepřidáváme žádný tuk na vymazání). Bereme si malé kousky těsta, ze kterých vyrábíme krátké tenké válečky. 

Exra tip- Mějte na paměti, že těsto v troubě nabyde a z prsítků by se mohly stát neforemné válce. Co je malé, to je hezké! 

3. Válečky tvarujeme do klasických čarodějnických ošklivých zkroucených prstíků. Promáčkáme je kolem dokola tak, aby uprostřed vznikl "kloub". Vezmeme si mandličku a otiskneme ji do vrcholu prstu. Do otištěného místa namažeme trochu marmelády a nalepíme mandli- nebojte se ji pořádně zamáčkout, drápek pak nebude tolik vyčnívat. 

Extra tip- Pokud neseženete zdobící tuby (viz níže), použijte červenou marmeládu pro symbolizaci krve, nebo meruňkovou marmeládu, která při pečení zhnědne a okolí nehtů pak vypadá morbidně a špinavě ;-)

4. Dáme předehřát troubu a mezitím nožem do prstu jemně tiskneme čárečky, které značí ohyby článků.

Extra tip- Čárek udělejte raději více tenčích, než málo širokých- bude to vypadat daleko více identicky. 

5. Prstíky dáme péct na 20-25 minut. Poté je necháme vychladnout a cukrářskými tubami kolem mandle uděláme tenký obrys. Já jsem zvolila krvavě červenou a jedovatě zelenou. 

Extra tip- Prsty výborně chutnají k čaji a děti si je jistě zamilují! Pokud navíc pořádáte halloweenskou párty, budete 100% za hvězdu večera! ;-)

Autorka: Sandra-Maison de PlaisanceZajímavé články