kosik

Váš košík je prázdný.

Uživatel nepřihlášen :

ROZHOVOR S PANÍ HANKOU PŘÍHODOVOU - QUILLING

Další autorka, která prezentuje své výrobky u nás je paní Hanka Příhodová, která se věnuje práci s polymery a quiLlingu. Paní Hance jsem položila pár otázek a tady jsou její odpovědi.

Jak jste se dostala k ruční práci, konkrétně ke quillingu?

K ručním pracím jsem se dostala od malička od babiček a sestřenice. Jako malé jsme hodně vyšívaly, dělaly dekorace na podzim a na jaře (věnečky) a pak hodně o Vánocích jako byly perníčky, vizovické pečivo a podobně.

Konkrétně jsem se začala až v těhotenství (což jsou 2roky zpět) ke quillingu a práci s polymerovými hmotami. Každý rok vymýšlíme s dcerou výzdobu na Vánoce a tak jsem hledala nějakou inspiraci na internetu a narazila na quilling. Učaroval mně. A protože dcerka je náročná parádnice, zaměřila jsem se na výrobu šperků z polymerové hmoty a začala vyrábět náušnice dle jejích představ.

Co vás inspiruje?

Hodně mě inspiruje má 7-letá dcera a její sladké omalovánky, či obrázky co namaluje

Kromě toho, že vaše tvorba je vám určitě koníčkem, máte ji jako hlavní pracovní náplň?

Ne nemám jí jako hlavní pracovní náplň, jsem nyní na MD, ale zaměstnána jsem byla jako vedoucí čerpací stanice.


Jak v dnešní uspěchané době lze skloubit rodinu a tvorbu?

Jde to špatně, využívám každou volnou chviličku, abych byla s dětmi, ale jsem ráda, když manžel přijde domů a já se můžu na hodinku zavřít ve své dílničce a nechat se zlákat fantazií. A  když to nevyjde, tak až uspím děti, pracuji do noci.

Co byste poradila začínajícím tvořilkám?

Ať se ničeho nebojí :) slýchávám od hodně lidí, jak by chtěli tvořit, ale bojí se konkurence, nebo předem "vědí", že se jim dařit nebude a nebo jsou s odpuštěním líné a jen o tom mluví...prostě má rada zní : „S vervou a chutí do toho!“

Jaké jsou vaše sny a přání v souvislosti s vaší autorskou prací?

Chtěla bych, aby se má práce odrazila na lidech, co jí kupují. Když tvořím na přání, náušnice a nebo lžičku, dávám do toho kousek sebe a moc si přeji, aby se výtvor líbil a udělal kupujícímu a nebo obdarovanému radost. Zároveň, bych si moc přála mít to jako hlavní pracovní poměr :)

Paní Hance děkuji za upřímná slova.

Přeji hodně spokojených zákazníků a věřím, že její sen se splní.

Děkuji za rozhovor.

Renata

 

Zajímavé články