kosik

Váš košík je prázdný.

Uživatel nepřihlášen :

ROZHOVOR S PANÍ MARTINOU KRYSTENOVOU - NEJEN-PATCHWORK

A je tady další rozhovor s jednou z našich uživatelek stránek www.creativeclub.cz a tou je paní Martina Krystenová. Věnuje se hlavně šití a to především patchworku. Položila jsem jí pár otázek a tady jsou její odpovědi.

 

Jak ses se dostala k ruční práci, konkrétně k šití ?

Šití patchworku a bytových doplňků jsem se začala věnovat před šesti lety, v době mé mateřské dovolené. Patchwork jsem obdivovala, ale nějak jsem nenacházela odvahu a čas se do něj pustit. A tehdy nastal ten správný čas si patchwork vyzkoušet. Vznikly první polštářky, kterými jsem obdarovala na vánoce skoro celou rodinu. Protože se polštářky líbily, tak jsem je zkusila nabídnout do obchůdku. A tak jsem si koupila nový šicí stroj a vyřídila živnostenský list. Po vánocích jsme zařizovali dcerce pokojík a já přemýšlela, co jí dát na chladnou zeď. A tak vznikl můj první kapsář za postel - mimochodem, moc užitečná a praktická věc. Začala jsem rozšiřovat sortiment. Dnes u mě v obchůdku najdete nejen kapsáře a polštářky, ale i přehozy na postel, prostírání, tašky a kabelky, obaly na knihy, záložky a spoustu dalších užitečných věcí. A díky vyšívacímu stroji, kterým jsem si udělala před dvěma lety radost vznikají originální věci přímo na míru každému.

Co Tě inspiruje?

Hodně mě inspirují moje děti. Většinou po mně chtějí něco vyrobit a já si pak řeknu, že bych mohla vyrobit pár dalších kousků do mého obchůdku. Někdy se stane, že se výrobky na e-shop ani nedostanou, protože se prodají na řemeslných trzích, kde občas také prodávám. A tady se mi dostává další inspirace. Lidé se mě ptají na různé výrobky. A když je nemám a je to něco zajímavého, tak vytvořím alespoň pár kousků.

Kromě toho, že Tvá tvorba je i Tvým koníčkem, máš ji jako hlavní pracovní náplň?

Nyní jsem podruhé na mateřské. Ráda bych se tím,co dělám v budoucnosti živila.Ale v dnešní době podnikat je odvážný krok a já zatím nevím, jestli budu tak odvážná, aby mě můj koníček i živil. Zeptej se mě po novém roce.To už se budu muset rozhodnout :-)

Jak v dnešní uspěchané době lze skloubit rodinu a tvorbu?

Dnešní doba je hodně hektická. Ale u mě to skloubit jde, protože jak jsem se již zmiňovala, jsem s dítětem doma. Nejlíp se mi samozřejmě pracuje večer, když děti spí, protože nemám ráda a fakt mě nebaví neustálé odbíhání od šicího stroje.

Co bys poradila začínajícím tvořilkám?

Začínajícím švadlenkám bych poradila, ať se ničím a nikým nenechají odradit a ať to zkoušejí. No a co, že se to třeba na poprvé nepovede. Příště to bude lepší a pak dokonalé. Já taky tak začínala - od nuly. Teď mám svůj e-shop, zákazníky a na jarmarcích se za mnou lidi rádi vracejí, protože jsou s mými výrobky spokojeni. Chce to prostě nebát se a začít. Třeba si zaplatit i nějaký kurzík, kterých je v dnešní době opravdu hodně. Já když jsem začínala, tak bylo kurzů málo a ještě byly daleko. Co se mi hodně líbí jsou tyhle online kurzy http://www.kurzyproradost.cz.

Nemusíte nikam jezdit,ale pustíte kurz pohodlně doma. A když něco zapomenete, tak si ho prostě pustíte znovu. Což zase na živých kurzech nejde.Tam co si nezapamatuješ, tak máš prostě smůlu. Tady máš 3 kurzy zdarma a pak si můžeš koupit pokračování, ale nemusíš. Je tam kurz na šití, patchwork, tvoření z fimo hmoty, fotografický kurz a spoustu dalších zajímavých kurzíků. Takže já jsem osobně ráda, že něco takového je a je to všechno na jednom místě. A začínajícím tvořilkám to určitě pomůže.

A o to jde.

Jaké jsou Tvé sny a přání v souvislosti s Tvou autorskou prací?

Dělat vše na plno, důsledně a s láskou jako doposud. Přála bych si, abych se tomuto úžasnému řemeslu mohla naplno věnovat i po mateřské dovolené. A taky, aby bylo pořád co vymýšlet a tvořit. Tak mi držte pěstičky, ať se mi můj sen splní ve skutečnost.

Martině přeji spoustu spokojených zákazníků a hlavně, aby pokračovala ve své tvorbě, protože je moc pěkná a inspirativní.

Děkuji za rozhovor

 

Renata

 

 

 

 

Zajímavé články